SM-kisat ja osallistujat 2024
Vuoden 2024 SM-kilpailut ja seuraa kilpailuissa edustavat urheilijat ilmoitetaan tässä. Seuran hallitus onnittelee kaikki kisoihin osallistujia hienoista suorituksista ja toivottaa tsemppiä tuleviin kisoihin ja treeneihin.
SM-DUATHLON 18.5.2024 Tikkakoski, Jyväskylä
5 km juoksu - 20 km pyöräily - 2,5 km juoksu
Osallistujat
(sarja, nimi, loppuaika ja sijoitus)
N, Aino Salmi, 1:15:43, sijoitus: 7.
* * * * *
Matkat: 1,5 km juoksu + 7 km pyörä (peesivapaa) + 800 m juoksu
T15, Emma Haka-Risku, 24:26, sijoitus: 1.
* * * * *
Mukana Tikkakoskella olivat myös T11 -sarjassa:
Vivian Lahti
Kerttu Ranta
* * * * *
SM-SPRINTTI 6.7.2024 Oittaa, Espoo
750 m - 20 km - 5 km
Osallistujat
(sarja, nimi, loppuaika ja sijoitus)
SM-mitalisti:
M65-69 Leo Ukkonen, aika 1:17:10, sijoitus 1.
Muut osallistujat:
MU19 Saku Aro, aika 1:21:29, sijoitus 6.
MU23 Pyry Paloviita, aika 58:38 sijoitus 7.
NU19 Julianna Hannus, aika 1:27:44, sijoitus 6.
NU23 Ronja Haavisto, aika 1:14:46, sijoitus 4.
* * * * *
Lasten Suomen Cupissa olivat mukana:
U9 Kerttu Ranta, aika: 22:37, sijoitus 1.
U11 Vivian Lahti, aika: 21:21, sijoitus 2.
Matkat: uinti 100 m + pyöräily 4,1 km + juoksu 1 km
* * * * *
Mukana Oittaalla oli myös::
Laura Petäjämäki naisten sarjan perusmatkalla (1500 m + 40 km + 10 km), aika: 2:34:33, sijoitus 1.
* * * * *
Kaikki tulokset täältä.
SM-PERUS- eli OLYMPIAMATKA 13.7.2024 Joroinen
1500 m - 40 km - 10 km
Osallistujat
(sarja, nimi, loppuaika ja sijoitus)
SM-mitalistit:
M60-64 Kai Ylä-Outinen aika 2:22:54, sijoitus: 1.
M65-69 Leo Ukkonen aika: 2:35:59, sijoitus: 2.
U23 Pyry Paloviita aika: 2:05:37, sijoitus: 3.
M55-59 Marko Myllymäki aika: 2:23:44, sijoitus: 3.
Muut osallistujat:
M40-44 Aleksi Varinen aika: 2:35:21, sijoitus 18.
N55-59 Maise Autero aika: 2:59:24, sijoitus: 7.
* * * * *
Janne Autero, kuntosarja, aika: 3:00:40
* * * * *
Lasten triathlon
T11 Vivian Lahti, aika: 22:12, sijoitus: 7.
Matkat: uinti 100 m, pyöräily 4 km, juoksu 1 km.
* * * * *
Kaikki tulokset täältä.
SM-PUOLIMATKA 28.7.2024 Turku
1900 m - 90 km - 21,1 kmSM-SUPERSPRINT U15/ U17/ U19/U23 27.7.2024, Turku
300 m - 10 km - 3,5 km
Osallistujat
(sarja, nimi, loppuaika ja sijoitus)
SM-TÄYSMATKA 124.8.2024 Tallinna
3800 m - 180 km - 42,2 km
Osallistujat
(sarja, nimi, loppuaika ja sijoitus)
Päivitetty: 08.07.2024/ maise